ÜCRETSİZ BAYİLİK VEREN FİRMALAR NASIL İŞLİYOR ?

Girişimci ruhunu ortaya koymak isteyenlerin sürekli iş arayışı yahut iş bulma iş üretme çabası içerisinde olduklarını görmek mümkündür. Girişimcilik ruhu gerektiren işlerden biri de ücretsiz bayilik alma işidir. Ücretsiz bayilik veren firmalar sayesinde herhangi bir kategoride ya da istenilen bir kategoride bayilik alınabilmesi mümkündür. Ücretsiz bayilik veren firmaların nasıl işlediği konusu ise işin içine girildiği vakit ancak anlaşılabilmektedir. Bayilik almak için neler gerekir , nasıl bayilik alınır gibi soruların cevabını almak için gerekli firmalarla iletişim kurulması gerekmektedir.

Bayilik Almak İçin Hibe/ Kredi

Bayilik almak isteyenlerin ekonomik durumunun gayet yerinde olması gerekmektedir.  Çünkü bir bayiliğin ,firmanın markasını taşımak , ürünlerine ve bayiliğin ya da firmanın karına sahip olmak cep yakan bir durumdur. Bayilik ödemelerinin peşin yapıldığı durumlar olduğu gibi aynı zamanda kredi alarak ödemekte mümkündür.  Bunun haricinde bayilik almak isteyen girişimcilere ilgili kurumlar vs. hibe de vermektedir. KOSGEB ya da banka desteği sayesinde hibe ,kredi yardımı alınarak istenilen bayiliğin markasını ,ismini taşımak mümkün olmaktadır.

Nelere Dikkat Edilmesi Gerekir ?

Ücretsiz bayilik almanın nasıl işlediği konusundan önce önemli olan ve dikkat edilmesi gerekilen bir nokta vardır ki bu da güven konudur. Güvenilir firmalar ile iletişim kurarak , irtibata geçerek bayilik almak için bayilik sektörünü iyi araştırmak gerekmektedir. Bayilik veren firmalar konusu derin ve sınırsız bir konudur.

Aşamalar

Bayilik almanın ilk adımı , bayilik veren ana  firmalar ile irtibat haline geçmektir. Böylelikle ana firmaların vereceği  anketin yahut başvuru belgesinin doldurulması gerekmektedir. Ana firma bayilik almak isteyen kişilere sektörle ilgili detaylı bilgiler sorarak , kişilerin bilgi birikimini, donanımını ölçme gibi durumlarla karşılaşmak da mümkündür. Böylelikle ana firma bayilik almak isteyenlerin işi yapıp yapamayacağına karar verip daha sonra bayilik verme işlemlerini başlatmaktadır.

Tabi verilen anket veya başvuru belgesinden sonra kişiler yapılan bir toplantıyla  mülakatlara alınmaktadır. Tüm bunlardan sonra bayilik veren firmalar aranan şartlara uygun bir işletmeciyi aralarına almak istediklerinde bayilik sözleşmesi yapmaktadır.

Leave a Reply