10.000 Lira Sermaye ile Kendi İşini Kurmak

Kısa Vadede Çok Para Kazandırabilecek İşler

Günümüzde hayat şartları başta Türkiye olmak üzere birçok ülkede zorlaşmakta ve bu durum artan nüfus, teknoloji sanayi yenilikleri ve gelir dağılımındaki eşitsizliklerin bir sonucu olarak tanımlanmaktadır. Bu durumların yanı sıra bazı işsizliğin artması ve istihdam şartlarının yükselmesi de birçok bireyi iş bulma konusunda mağdur etmektedir. Fakat bazı sektörler birçok bireye en karlı iş fikirleri ile gelir elde etme imkânı sunmakta olup ayrıca:

  • Müşterilerin taleplerine yönelik ürün ve hizmet sunmalarını sağlamakta,
  • Bireylerin kısa vadede iş yapmalarını ve meslek sahibi olmalarına katkı sağlamakta,
  • Az maliyet ile yüksek kâr marjı fırsatı sunmakta olup bu gibi avantajlara sahiptir fakat tek olumsuz tarafı bu işlerin uzun vadede kişiye beklediği geliri getirmeme riskinin bulunmasıdır.

Kısa Vadede Çok Para Kazandırabilecek İşler Nelerdir?

İş bulmakta zorlanan, kendi işini kurmak isteyen ya da en kısa sürede gelir elde etmek isteyen bireylere yönelik iş kolları günümüzde kurulmaya başlanmış olup hemen hemen birçok birey zekice iş fikirleri sayesinde kısa zamanda istediği mesleğe ya da gelire kavuşabilmektedir. Bu mesleklerden bazıları:

  • Belediye’nin temin ettiği seyyar tezgahlarda mevsime ya da sezona göre simit, haşlanmış ya da közlenmiş mısır, kestane, pilav gibi hızlı servis yiyecekleri satmak,
  • Gelişen teknoloji ile sosyal medyanın öneminin artması sonucunda kolaylıkla ulaşılabilen internet seçenekleri ile sosyal medya danışmanlığı gibi dijital meslekler edinmek,
  • Kolaylıkla satın alınabile ve maliyeti düşük olan boncuk ve ekipman ile takı tasarlamak ve satmak,
  • Hizmetlerin bulunmadığı yerlerde yiyecek, telefon ve fatura ödeme gibi faaliyetler gerçekleştiren küçük büfeler açmak kısa vadede bireylerin yararlanarak gelir elde edebileceği iş önerileri arasında yer almaktadır.

Marjinal Fikirler İle Kısa Vadede Çok Para Kazandırabilecek İşler

Kısa vadede yapılabilecek işler arasında belirli bir eğitim seviyesine ulaşmış ve orta düzeyde bir sermayeye sahip olan bireylerin de yararlanabileceği zekice iş fikirleri bulunmakta olup mantar yetiştiriciliği, solucan ya da yarasa gübresi üreticiliği, çeşitli konularda danışmanlık hizmeti vermek ya da sertifika alarak yaşam koçluğu yapmak gibi iş fikirleri bulunmaktadır.

Leave a Reply