Cadde Üstü Dükkanlar İçin İş Fikirleri

Özellikle büyükşehirler başta olmak üzere Türkiye’de ve dünyada nüfus giderek artmakta ve bunun bir sonucu olarak da farklı iş kolları, insan ihtiyaçlarına bağlı olarak ortaya çıkmaktadır. Yine artan nüfusa bağlı olarak alışveriş merkezleri, işletme ve dükkanlar çeşitli mal satışı ve hizmet ifası gerçekleştiren kuruluşlar açılmakta ve talebe göre rağbet görmektedir. Bireyler özellikle kalabalık, genç ve gelir düzeyi yüksek olan mahalli yerlerde;

  • Kafe, restoran gibi yiyecek işletmeleri,
  • Butik ya da giyim sektörü üzerine işletmeler,
  • Kuaförlük, fatura ödeme kuruluşları gibi hizmet işletmelerini açmayı tercih etmekle birlikte son zamanlarda çiğ köfte bayilik gibi çeşitli işletmeler de bu gibi nüfusun kalabalık olduğu yerlerde faaliyete geçmektedir.

Yemek Sektöründe Cadde Üstü Dükkanlar İçin İş Fikirleri Nelerdir?

Küçük işletmeler, esnaflar ya da kurumsal şirketler iş yeri seçiminde özellikle belirtildiği üzere nüfusun yoğun ve kalabalık olduğu semt ve caddeleri tercih ederek daha fazla tüketiciye ulaşma fırsatı elde etmeye çalışmaktadır. Bu sayede hem ürünlerini ya da hizmetlerini müşteriye tanıtarak hem de müşterinin talep ettiği hizmete kolaylıkla ulaşmasını sağlayarak bireysel kazanç ve toplumsal refah sağlanmış olmaktadır. Özellikle yiyecek sektörü son zamanlarda müşterilerin sıklıkla tercih ettiği alanlardan olup:

  • Kahve shoplar ve kafeler,
  • Çiğ köfte, döner bayilik ya da dünya mutfağı restoranları,
  • Kahvaltı kafeler ile organik, vejetaryen temalı restoranlar müşterilerin ilgi gösterdiği iş kolları arasında yer almaktadır.

Cadde Üstü Dükkanlar İçin İş Fikirleri Avantajları

İşletme sahipleri özellikle kalabalığın yoğun olduğu alanlarda daha çok yemek sektörü alanında faaliyet gösteren işletmeler açmakla birlikte bu işletmeler geleneksel döner bayilik gibi ya da modern tematik kafeler gibi yerler olabilmektedir. Cadde üstü dükkanların bu noktada:

  • Daha fazla tüketiciye ulaşma imkanının olması,
  • Ulaşılabilirliğin daha kolay olması,
  • Daha fazla rant sağlaması gibi birtakım avantajlarının yanında aynı zamanda işletme sahiplerine işletmelerini tanıtma ve reklam yapma fırsatı da sunmaktadır.

Bu gibi avantajlar işletme sahiplerinin cadde üstü gibi kalabalık yerlerde diğer bölgelere göre daha avantajlı olmalarını da sağlamaktadır.

Leave a Reply