Ailelere Yönelik İş Fikirleri

Ülkemiz dinamik yani genci ve doğum oranı anlamında şanslı bir durumun sahibi. Hal böyleyken de özellikle bu kitlelere yönelik sektör seçmek veya oluşturmak her zaman karlı bir girişim seçeneği olacaktır. Özellikle çocuklar ve çocuklarla ilgili her şey oldukça büyük bir sektörü oluşturan özelliktedir. Elbette bu durumu artık çoğu Avrupa ülkesi için sunmak mantıksızdır. Zira Avrupa toplumu yaşlanmakta olup orada çocuk ve ilgili alanlardaki herhangi bir girişimcilik ilgili kişinin kendi girişimciliğiyle kendini bitirmesi sonucundan başka bir sonucu getirmeyecektir büyük olasılıkla.

Çocuk sektöründe bir iş fikrini hayata geçirmekte ilk akla gelenlerden birinin de elbette ki oyuncak olması da doğal olacaktır. Çocuk dünyasının olmazsa olmazı oyuncaklar hele ki eğitici-eğlendirici içerikli de olurlarsa bir de tanıtımını en iyi şekilde yapmayı başarmışsanız oldukça karlı günler sizleri beklemekte olacaktır. Bu anlamda sizler de internetin kolaylığıyla bir tuşla oyuncak bayiliği ilanları başlıklarını inceleyip kendinize uygun gördüğünüz seçeneği de kullanarak böyle bir iş fikrini hayatınıza kolaylıkla dahil edebilirsiniz.

Bunun dışında hiç bitmeyecek sektör genelde tekstil-giyim özelde de bizler gibi çocuk sayısı ve artışı yüksek ülkelerde çocuk giyimi alanıdır elbet. Anneler babalar kendinden çok çocuklarının giyimine özen gösterirler. Dolayısıyla bu alanda da bir girişim sizleri kesinlikle olumlu anlamda etkileyecek bir girişim olacaktır. Bu anlamda da yine bebek kıyafetleri bayilikleri konulu başlıkları internetten taratıp inceleyerek gerek bütçeniz, gerekse hitap edeceğiniz aile kitlesine yönelik olanakları ele alarak bu iş fikrini hayata geçirmeniz olasıdır.

Ülkemizde “giymedim giydirdim” zihniyeti var oldukça yani ülkemizdeki ebeveyn anlayışı “öncelikle evladım” oldukça gerek oyuncak gerekse çocuk giyimi alanında kolay kolay zarar edilmez düşüncesindeyiz. Fakat yine de önemle üzerinde düşünülmesi gerekli konular da yok değil. Mutlaka hitap edeceğiniz kitleye gerek mal gerekse maddi anlamda uygunluk ve kendi maliyet analizinizi aşmayan, aşırı riskli yatırımlar yapmamanızı tavsiye ederiz. Çünkü bazen planlama eksiği sektöre rağmen zararlı sonuçlara da sebebiyet vermektedir.

 

Leave a Reply